top of page

FAQ

 • Mäkký alebo pevný bedrový pás?
  Mäkký bedrový pás Bedrový pás je vybavený mäkkou výplňou. Viac sa prispôsobí telu nosiacej osoby. Používa sa najmä v novorodeneckých modeloch, viazacích modeloch, dvojičkovských modeloch a voliteľne vo veľkosti Original. Vo väčších sa používa výnimočne, ale ak vám vyhovuje viac, je to, samozrejme, možné. Pevný bedrový pás Pevnejší bedrový pás obvykle lepšie prenáša váhu ťažšieho dieťatka. Štandardne sa používa vo veľkosti XXL a 3XL a voliteľne vo veľkosti Original.
 • Should I choose SOFT or FIRM BELT?
  SOFT HIP BELT Soft hip belt is soft, comfortable, better copies shape of babywearing person´s body. Usually we use soft hip belt in newborn models, Tai models, Twin models and Original. FIRM HIP BELT Firm hip belt can better carry the weight of a bigger baby, and we usually use it for XXL and 3XL models, optionally Original.
 • Aká je správna VEĽKOSŤ Zumbuccy pre mňa a moje dieťatko?
  Zumbucca 0+ (NEWBORN) Nosič je výškovo aj šírkovo nastaviteľný, vhodný od narodenia. Je to model Original, zmenšený aby sedel aj tým najmenším. Kapucňa je prišitá napevno a obsahuje sťahovanie chrbtovej opierky za chrbtom bábätka. Zumbucca ORIGINAL Nosič je výškovo aj šírkovo nastaviteľný, vhodný od 4-6 týždňov do cca 3 rokov (3,5kg - max. 20kg). Poloha nožičiek je v tzv.polohe M, ktorá podporuje správny vývoj kĺbov a správne držanie chrbtice. Chrbtová opierka poskytuje dokonalú oporu chrbtici dieťatka. Mäkká výplň v okolí nožičiek zabezpečí dieťatku pohodlie. V hornej časti sa nachádza zrolovaná kapucňa na fixáciu hlavičky. Dieťatko môžete nosiť vpredu, na chrbte a dokonca aj na boku. Vďaka dostatočne dlhým popruhom je vhodná na akýkoľvek typ postavy. Pre priestorov výraznejšie postavy je možnosť doplniť bedrový pás extendorom, ktorý zabezpečí pohodlie aj pod nepolstrovanou časťou bedrového pásu. Popruhy si môžete zvoliť klasické rovné, krížené alebo viazacie šatkové, s polstrovaním alebo bez. Bedrový pás si môžte zvoliť mäkký alebo pevný, prípadne celoviazací Tai. Zumbucca XXL (TODDLER) Nosič je výškovo aj šírkovo nastaviteľný, vhodný od 1 do cca 3,5 rokov (max. 20kg, 80 - 104cm). Zumbucca 3XL (PRESCHOOL) Nosič je výškovo aj šírkovo nastaviteľný, vhodný od 1 do 4 rokov (max. 20kg, 86 - 110cm). Zumbucca ONBU Zumbucca Onbu je výškovo aj šírkovo nastaviteľný nosič bez bedrového pásu. Je určený na krátke presuny väčších detí, ktoré už vedia samostatne sedieť. Vhodný približne od 6 mesiacov do cca 3 rokov (max.20kg). Výborný aj na nosenie počas tehotenstva, kedy maminkám s tehotenským bruškom nevyhovuje nosenie nosiča s bedrovým pásom. Dieťatko môžete nosiť vpredu a na chrbte. Zumbucca TWIN Dvojičkovský nosič. Špeciálne upravená sada dvoch nosičov, aby sa dali nosiť spolu, ale aj každý zvlášť. Mini Zumbuccka Nosič určený pre deti na nosenie svojich plyšových kamarátov a bábik. Na ramenných popruhoch je pripevnený hrudný pásik. Nosič tak nebude padať ani detičkám s veľmi úzkymi ramienkami. Vhodný od 1,5-8rokov.
 • What is the right Zumbucca model for me and my baby?
  Zumbucca 0+ (NEWBORN) Smaller Original version for newborns. Zumbucca ORIGINAL Our best seller with adjustable width and height, suitable from 3-4 months to approximately 2 years of age. Baby´s legs are set in so called „M position“, which ensures correct development of joints and correct posture of spine. Headrest provides a perfect support for baby´s spine. A soft filling around legs secures baby´s comfort. In the upper part you can find a hood, which is rolled in order to fix baby´s head in case they asleep. The hood is adjustable. Zumbucca XXL (TODDLER) It is adjustable in width and height, suitable from 1 year to approximately 3 years of age (max.20 kg, 80-104cm). Zumbucca 3XL (PRESCHOOL) It is adjustable in width and height, suitable from 1,5 year to approximately 4years of age (max.20 kg, 86-110cm). Zumbucca Onbu Zumbucca Onbu is a kind of a carrier adjustable in length and height without a hip belt. It´s designed for short distances transfer of bigger children, that can sit on their own. It is suitable from 6 months to approximately 3 years of age (max 20 kg of weight). The carrier is perfect to use also during pregnancy, when moms don´t feel comfortably while using a baby carrier with a hip belt. Zumbucca TWIN Special set of two carriers designed for twins, that can be used together or separately. Mini Zumbucca A carrier designed for children so they could carry their toys and dolls. There is a chest strap fastened to the arm straps. In a way, that a carrier won´t fall down even to the children with a very slender arms. Suitable from 1,5 to 8 years of age. Made of woven wrap.
 • Kam poslať moju vlastnú šatku a ako podať objednávku?
  Pošlite mail na zumbucca.carrier@gmail.com a spoločne zvolíme vhodný model pre vás a vaše dieťatko. Konzultácia s poradkyňou nosenia a nastavenie hotového nosiča je samozrejmosťou.
 • Where to send my own fabric and how to place an order?
  Send an email to zumbucca.carrier@gmail.com and we will choose an optimal model for you and your baby. Short session with babywearing consultant available, as well as correct setup of your new carrier.
bottom of page